Vishay Vitramon VJ1206Y472MLCAJ32
Part No.:
VJ1206Y472MLCAJ32
Datasheet:
AnpuVJ1206Y472MLCAJ32.pdf
Description:
CAP CER 4700 PF 200V X7R 1206 PB
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206Y472MLCAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ1206Y472MLCAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y472MLCAJ32?
Image VJ1206Y472MLCAJ32
Part Number VJ1206Y472MLCAJ32
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)