Vishay Vitramon VJ1206Y473KXXPW1BC
Part No.:
VJ1206Y473KXXPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1206Y473KXXPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 25V X7R 1206
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206Y473KXXPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1206Y473KXXPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y473KXXPW1BC?
Image VJ1206Y473KXXPW1BC
Part Number VJ1206Y473KXXPW1BC
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)