Vishay Vitramon VJ1206Y473MXAPW1BC
Part No.:
VJ1206Y473MXAPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1206Y473MXAPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1206
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206Y473MXAPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1206Y473MXAPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y473MXAPW1BC?
Image VJ1206Y473MXAPW1BC
Part Number VJ1206Y473MXAPW1BC
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)