Vishay Vitramon VJ1206Y561KLLAJ32
Part No.:
VJ1206Y561KLLAJ32
Datasheet:
AnpuVJ1206Y561KLLAJ32.pdf
Description:
CAP CER 560 PF 630V X7R 1206 PB
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206Y561KLLAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ1206Y561KLLAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y561KLLAJ32?
Image VJ1206Y561KLLAJ32
Part Number VJ1206Y561KLLAJ32
Product Status Active
Capacitance 560 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)