Vishay Vitramon VJ1206Y681MXAPW1BC
Part No.:
VJ1206Y681MXAPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1206Y681MXAPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 680PF 50V X7R 1206
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206Y681MXAPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1206Y681MXAPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y681MXAPW1BC?
Image VJ1206Y681MXAPW1BC
Part Number VJ1206Y681MXAPW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)