Vishay Vitramon VJ1210A181KBAAT4X
Part No.:
VJ1210A181KBAAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1210A181KBAAT4X.pdf
Description:
CAP CER 180PF 50V NP0 1210
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210A181KBAAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1210A181KBAAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210A181KBAAT4X?
Image VJ1210A181KBAAT4X
Part Number VJ1210A181KBAAT4X
Product Status Active
Capacitance 180 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)