Vishay Vitramon VJ1210A332JBCAT4X
Part No.:
VJ1210A332JBCAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1210A332JBCAT4X.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 200V NP0 1210
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210A332JBCAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1210A332JBCAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210A332JBCAT4X?
Image VJ1210A332JBCAT4X
Part Number VJ1210A332JBCAT4X
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)