Vishay Vitramon VJ1210A471JXRAT5Z
Part No.:
VJ1210A471JXRAT5Z
Datasheet:
AnpuVJ1210A471JXRAT5Z.pdf
Description:
CAP CER 470PF 1.5KV NP0 1210
Series:
VJ HVArc Guard™
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210A471JXRAT5Z on Anpu?
3. Are the VJ1210A471JXRAT5Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210A471JXRAT5Z?
Image VJ1210A471JXRAT5Z
Part Number VJ1210A471JXRAT5Z
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ HVArc Guard™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)