Vishay Vitramon VJ1210A472KBAAT4X
Part No.:
VJ1210A472KBAAT4X
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuVJ1210A472KBAAT4X.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 50V NP0 1210
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ OMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210A472KBAAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1210A472KBAAT4X price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210A472KBAAT4X?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VJ1210A472KBAAT4X
Part Number VJ1210A472KBAAT4X
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ OMD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)