Vishay Vitramon VJ1210A472KBCAT4X
Part No.:
VJ1210A472KBCAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1210A472KBCAT4X.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 200V NP0 1210
Series:
VJ OMD
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210A472KBCAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1210A472KBCAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210A472KBCAT4X?
Image VJ1210A472KBCAT4X
Part Number VJ1210A472KBCAT4X
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ OMD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)