Vishay Vitramon VJ1210A681GXEAT
Part No.:
VJ1210A681GXEAT
Datasheet:
AnpuVJ1210A681GXEAT.pdf
Description:
CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 1210
Series:
VJ
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210A681GXEAT on Anpu?
3. Are the VJ1210A681GXEAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210A681GXEAT?
Image VJ1210A681GXEAT
Part Number VJ1210A681GXEAT
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)