Vishay Vitramon VJ1210A681JXGAT5Z
Part No.:
VJ1210A681JXGAT5Z
Datasheet:
AnpuVJ1210A681JXGAT5Z.pdf
Description:
CAP CER 680PF 1KV NP0 1210
Series:
VJ HVArc Guard™
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210A681JXGAT5Z on Anpu?
3. Are the VJ1210A681JXGAT5Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210A681JXGAT5Z?
Image VJ1210A681JXGAT5Z
Part Number VJ1210A681JXGAT5Z
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ HVArc Guard™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)