Vishay Vitramon VJ1210Y103JLXAJ32
Part No.:
VJ1210Y103JLXAJ32
Datasheet:
AnpuVJ1210Y103JLXAJ32.pdf
Description:
CAP CER 10000 PF 25V X7R 1210 PB
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.076" (1.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210Y103JLXAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ1210Y103JLXAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y103JLXAJ32?
Image VJ1210Y103JLXAJ32
Part Number VJ1210Y103JLXAJ32
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)