Vishay Vitramon VJ1210Y103MLJAJ32
Part No.:
VJ1210Y103MLJAJ32
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuVJ1210Y103MLJAJ32.pdf
Description:
CAP CER 10000 PF 16V X7R 1210 PB
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ Pb-Bearing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.076" (1.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210Y103MLJAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ1210Y103MLJAJ32 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y103MLJAJ32?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VJ1210Y103MLJAJ32
Part Number VJ1210Y103MLJAJ32
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ Pb-Bearing
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)