Vishay Vitramon VJ1210Y104JBBAT4X
Part No.:
VJ1210Y104JBBAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1210Y104JBBAT4X.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210
Series:
VJ OMD
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210Y104JBBAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1210Y104JBBAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y104JBBAT4X?
Image VJ1210Y104JBBAT4X
Part Number VJ1210Y104JBBAT4X
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ OMD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)