Vishay Vitramon VJ1210Y183JLJAJ32
Part No.:
VJ1210Y183JLJAJ32
Datasheet:
AnpuVJ1210Y183JLJAJ32.pdf
Description:
CAP CER 18000 PF 16V X7R 1210 PB
Series:
VJ Pb-Bearing
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.076" (1.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210Y183JLJAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ1210Y183JLJAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y183JLJAJ32?
Image VJ1210Y183JLJAJ32
Part Number VJ1210Y183JLJAJ32
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ Pb-Bearing
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.018 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)