Vishay Vitramon VJ1210Y332KXEAT5Z
Part No.:
VJ1210Y332KXEAT5Z
Datasheet:
AnpuVJ1210Y332KXEAT5Z.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 500V X7R 1210
Series:
VJ HVArc Guard™
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210Y332KXEAT5Z on Anpu?
3. Are the VJ1210Y332KXEAT5Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y332KXEAT5Z?
Image VJ1210Y332KXEAT5Z
Part Number VJ1210Y332KXEAT5Z
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ HVArc Guard™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)