Vishay Vitramon VJ1210Y333KXLAT5Z
Part No.:
VJ1210Y333KXLAT5Z
Datasheet:
AnpuVJ1210Y333KXLAT5Z.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1210
Series:
VJ HVArc Guard™
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210Y333KXLAT5Z on Anpu?
3. Are the VJ1210Y333KXLAT5Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y333KXLAT5Z?
Image VJ1210Y333KXLAT5Z
Part Number VJ1210Y333KXLAT5Z
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ HVArc Guard™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)