Vishay Vitramon VJ1210Y392MLCAJ32
Part No.:
VJ1210Y392MLCAJ32
Datasheet:
AnpuVJ1210Y392MLCAJ32.pdf
Description:
CAP CER 3900 PF 200V X7R 1210 PB
Series:
VJ Pb-Bearing
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.076" (1.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210Y392MLCAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ1210Y392MLCAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y392MLCAJ32?
Image VJ1210Y392MLCAJ32
Part Number VJ1210Y392MLCAJ32
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ Pb-Bearing
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)