Vishay Vitramon VJ1210Y394KLXAJ32
Part No.:
VJ1210Y394KLXAJ32
Datasheet:
AnpuVJ1210Y394KLXAJ32.pdf
Description:
CAP CER 390000 PF 25V X7R 1210 P
Capacitance:
0.39 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.076" (1.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210Y394KLXAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ1210Y394KLXAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y394KLXAJ32?
Image VJ1210Y394KLXAJ32
Part Number VJ1210Y394KLXAJ32
Product Status Active
Capacitance 0.39 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)