Vishay Vitramon VJ1210Y471KXFAT4X
Part No.:
VJ1210Y471KXFAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1210Y471KXFAT4X.pdf
Description:
MLCC
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210Y471KXFAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1210Y471KXFAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y471KXFAT4X?
Image VJ1210Y471KXFAT4X
Part Number VJ1210Y471KXFAT4X
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)