Vishay Vitramon VJ1210Y472JBRAT4X
Part No.:
VJ1210Y472JBRAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1210Y472JBRAT4X.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 1.5KV X7R 1210
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210Y472JBRAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1210Y472JBRAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y472JBRAT4X?
Image VJ1210Y472JBRAT4X
Part Number VJ1210Y472JBRAT4X
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)