Vishay Vitramon VJ1210Y473JBCAT4X
Part No.:
VJ1210Y473JBCAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1210Y473JBCAT4X.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1210
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210Y473JBCAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1210Y473JBCAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y473JBCAT4X?
Image VJ1210Y473JBCAT4X
Part Number VJ1210Y473JBCAT4X
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)