Vishay Vitramon VJ1210Y473KLJAJ32
Part No.:
VJ1210Y473KLJAJ32
Datasheet:
AnpuVJ1210Y473KLJAJ32.pdf
Description:
CAP CER 47000 PF 16V X7R 1210 PB
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.076" (1.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210Y473KLJAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ1210Y473KLJAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y473KLJAJ32?
Image VJ1210Y473KLJAJ32
Part Number VJ1210Y473KLJAJ32
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)