Vishay Vitramon VJ1210Y681JBGAT4X
Part No.:
VJ1210Y681JBGAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1210Y681JBGAT4X.pdf
Description:
CAP CER 680PF 1KV X7R 1210
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension:
0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210Y681JBGAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1210Y681JBGAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y681JBGAT4X?
Image VJ1210Y681JBGAT4X
Part Number VJ1210Y681JBGAT4X
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)