Vishay Vitramon VJ1210Y682KBLAT4X
Part No.:
VJ1210Y682KBLAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1210Y682KBLAT4X.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 630V X7R 1210
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Size / Dimension:
0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1210Y682KBLAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1210Y682KBLAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y682KBLAT4X?
Image VJ1210Y682KBLAT4X
Part Number VJ1210Y682KBLAT4X
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)