Vishay Vitramon VJ1808A390JBFAT4X
Part No.:
VJ1808A390JBFAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1808A390JBFAT4X.pdf
Description:
CAP CER 39PF 2KV NP0 1808
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension:
0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1808A390JBFAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1808A390JBFAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808A390JBFAT4X?
Image VJ1808A390JBFAT4X
Part Number VJ1808A390JBFAT4X
Product Status Active
Capacitance 39 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)