Vishay Vitramon VJ1808A390KBAAT4X
Part No.:
VJ1808A390KBAAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1808A390KBAAT4X.pdf
Description:
CAP CER 39PF 50V NP0 1808
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1808A390KBAAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1808A390KBAAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808A390KBAAT4X?
Image VJ1808A390KBAAT4X
Part Number VJ1808A390KBAAT4X
Product Status Active
Capacitance 39 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)