Vishay Vitramon VJ1808Y102KXEAT5Z
Part No.:
VJ1808Y102KXEAT5Z
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuVJ1808Y102KXEAT5Z.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 500V X7R 1808
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ HVArc Guard™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:
0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1808Y102KXEAT5Z on Anpu?
3. Are the VJ1808Y102KXEAT5Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808Y102KXEAT5Z?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VJ1808Y102KXEAT5Z
Part Number VJ1808Y102KXEAT5Z
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ HVArc Guard™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)