Vishay Vitramon VJ1808Y102KXRAT4X
Part No.:
VJ1808Y102KXRAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1808Y102KXRAT4X.pdf
Description:
MLCC
Series:
VJ OMD
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1808Y102KXRAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1808Y102KXRAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808Y102KXRAT4X?
Image VJ1808Y102KXRAT4X
Part Number VJ1808Y102KXRAT4X
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ OMD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)