Vishay Vitramon VJ1808Y332JXGAT
Part No.:
VJ1808Y332JXGAT
Datasheet:
AnpuVJ1808Y332JXGAT.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1808
Series:
VJ
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1808Y332JXGAT on Anpu?
3. Are the VJ1808Y332JXGAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808Y332JXGAT?
Image VJ1808Y332JXGAT
Part Number VJ1808Y332JXGAT
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)