Vishay Vitramon VJ1808Y392KXGAT
Part No.:
VJ1808Y392KXGAT
Datasheet:
AnpuVJ1808Y392KXGAT.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 1KV X7R 1808
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1808Y392KXGAT on Anpu?
3. Are the VJ1808Y392KXGAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808Y392KXGAT?
Image VJ1808Y392KXGAT
Part Number VJ1808Y392KXGAT
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)