Vishay Vitramon VJ1808Y682JBGAT4X
Part No.:
VJ1808Y682JBGAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1808Y682JBGAT4X.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 1KV X7R 1808
Series:
VJ OMD
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1808Y682JBGAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1808Y682JBGAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808Y682JBGAT4X?
Image VJ1808Y682JBGAT4X
Part Number VJ1808Y682JBGAT4X
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ OMD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)