Vishay Vitramon VJ1808Y822KXGAT
Part No.:
VJ1808Y822KXGAT
Datasheet:
AnpuVJ1808Y822KXGAT.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 1KV X7R 1808
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1808Y822KXGAT on Anpu?
3. Are the VJ1808Y822KXGAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808Y822KXGAT?
Image VJ1808Y822KXGAT
Part Number VJ1808Y822KXGAT
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)