Vishay Vitramon VJ1812A151JXHTW1BC
Part No.:
VJ1812A151JXHTW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1812A151JXHTW1BC.pdf
Description:
CAP CER 150PF 3KV C0G/NP0 1812
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Lead Style:
1. How to order VJ1812A151JXHTW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1812A151JXHTW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A151JXHTW1BC?
Image VJ1812A151JXHTW1BC
Part Number VJ1812A151JXHTW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 150 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)