Vishay Vitramon VJ1812A153JXBAT
Part No.:
VJ1812A153JXBAT
Datasheet:
AnpuVJ1812A153JXBAT.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 100V NP0 1812
Series:
VJ
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812A153JXBAT on Anpu?
3. Are the VJ1812A153JXBAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A153JXBAT?
Image VJ1812A153JXBAT
Part Number VJ1812A153JXBAT
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)