Vishay Vitramon VJ1812A471KBEAT4X
Part No.:
VJ1812A471KBEAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1812A471KBEAT4X.pdf
Description:
CAP CER 470PF 500V NP0 1812
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812A471KBEAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1812A471KBEAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A471KBEAT4X?
Image VJ1812A471KBEAT4X
Part Number VJ1812A471KBEAT4X
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)