Vishay Vitramon VJ1812A471KBGAT4X
Part No.:
VJ1812A471KBGAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1812A471KBGAT4X.pdf
Description:
CAP CER 470PF 1KV NP0 1812
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812A471KBGAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1812A471KBGAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A471KBGAT4X?
Image VJ1812A471KBGAT4X
Part Number VJ1812A471KBGAT4X
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)