Vishay Vitramon VJ1812A750JBAAT4X
Part No.:
VJ1812A750JBAAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1812A750JBAAT4X.pdf
Description:
CAP CER 75PF 50V NP0 1812
Capacitance:
75 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812A750JBAAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1812A750JBAAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A750JBAAT4X?
Image VJ1812A750JBAAT4X
Part Number VJ1812A750JBAAT4X
Product Status Active
Capacitance 75 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)