Vishay Vitramon VJ1812A821KBAAT4X
Part No.:
VJ1812A821KBAAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1812A821KBAAT4X.pdf
Description:
CAP CER 820PF 50V NP0 1812
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812A821KBAAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1812A821KBAAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A821KBAAT4X?
Image VJ1812A821KBAAT4X
Part Number VJ1812A821KBAAT4X
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)