Vishay Vitramon VJ1812Y101KXEAT5Z
Part No.:
VJ1812Y101KXEAT5Z
Datasheet:
AnpuVJ1812Y101KXEAT5Z.pdf
Description:
CAP CER 100PF 500V X7R 1812
Series:
VJ HVArc Guard™
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y101KXEAT5Z on Anpu?
3. Are the VJ1812Y101KXEAT5Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y101KXEAT5Z?
Image VJ1812Y101KXEAT5Z
Part Number VJ1812Y101KXEAT5Z
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ HVArc Guard™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 100 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)