Vishay Vitramon VJ1812Y103KBAAT4X
Part No.:
VJ1812Y103KBAAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1812Y103KBAAT4X.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R 1812
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y103KBAAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1812Y103KBAAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y103KBAAT4X?
Image VJ1812Y103KBAAT4X
Part Number VJ1812Y103KBAAT4X
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)