Vishay Vitramon VJ1812Y103KBEAT4X
Part No.:
VJ1812Y103KBEAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1812Y103KBEAT4X.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 500V X7R 1812
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y103KBEAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1812Y103KBEAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y103KBEAT4X?
Image VJ1812Y103KBEAT4X
Part Number VJ1812Y103KBEAT4X
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)