Vishay Vitramon VJ1812Y103MXGTW1BC
Part No.:
VJ1812Y103MXGTW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1812Y103MXGTW1BC.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y103MXGTW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1812Y103MXGTW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y103MXGTW1BC?
Image VJ1812Y103MXGTW1BC
Part Number VJ1812Y103MXGTW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)