Vishay Vitramon VJ1812Y105KXAMT
Part No.:
VJ1812Y105KXAMT
Datasheet:
AnpuVJ1812Y105KXAMT.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V X7R 1812
Series:
VJ
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y105KXAMT on Anpu?
3. Are the VJ1812Y105KXAMT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y105KXAMT?
Image VJ1812Y105KXAMT
Part Number VJ1812Y105KXAMT
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)