Vishay Vitramon VJ1812Y153KBLAT4X
Part No.:
VJ1812Y153KBLAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1812Y153KBLAT4X.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1812
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y153KBLAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1812Y153KBLAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y153KBLAT4X?
Image VJ1812Y153KBLAT4X
Part Number VJ1812Y153KBLAT4X
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)