Vishay Vitramon VJ1812Y223KBBAT4X
Part No.:
VJ1812Y223KBBAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1812Y223KBBAT4X.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1812
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y223KBBAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1812Y223KBBAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y223KBBAT4X?
Image VJ1812Y223KBBAT4X
Part Number VJ1812Y223KBBAT4X
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)