Vishay Vitramon VJ1812Y224KXCAR
Part No.:
VJ1812Y224KXCAR
Datasheet:
AnpuVJ1812Y224KXCAR.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1812
Series:
VJ
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y224KXCAR on Anpu?
3. Are the VJ1812Y224KXCAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y224KXCAR?
Image VJ1812Y224KXCAR
Part Number VJ1812Y224KXCAR
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)