Vishay Vitramon VJ1812Y273MXGAT
Part No.:
VJ1812Y273MXGAT
Datasheet:
AnpuVJ1812Y273MXGAT.pdf
Description:
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 1812
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y273MXGAT on Anpu?
3. Are the VJ1812Y273MXGAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y273MXGAT?
Image VJ1812Y273MXGAT
Part Number VJ1812Y273MXGAT
Product Status Active
Capacitance 0.027 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)