Vishay Vitramon VJ1812Y274KXCAR
Part No.:
VJ1812Y274KXCAR
Datasheet:
AnpuVJ1812Y274KXCAR.pdf
Description:
CAP CER 0.27UF 200V X7R 1812
Capacitance:
0.27 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y274KXCAR on Anpu?
3. Are the VJ1812Y274KXCAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y274KXCAR?
Image VJ1812Y274KXCAR
Part Number VJ1812Y274KXCAR
Product Status Active
Capacitance 0.27 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)